Zastępcze forum

brak

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-06-01 16:25:06

Shak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 4
Punktów :   

Przegarznie?

Czy ktoś orientuje się jakie są objawy przegrzewającego się kompa?
Wczoraj dwuktotnie podczas gry zawiesił mi się komputer - obraz się zatrzymał, dzwięk podobnie, klawaitura i mysz przestały reagować. Został mi tylko reset. Za pierwszym i drugim razem po około 2h gry.
W pierwszym przypadku na widoku mapy przy TCx256, za drugim razem przy widoku swobodnej kamery w centrali.
Wcześniej nie miałem podobnych problemów nawet podczas wielogodzinnej gry - przed tym patrolem zainstlowałem jednak "SH3 XPSP2 Res Fix for 1.4b" moda zwiększającego rozdzelczość w grze i przypuszczam, że komp nie wytrzymał rozdzielczości dedykowanej dla mojego monitora. Strzelam więc, że coś się zaczeło niebezpiecznie grzać i postanowiło się wyłączyć. Usterka dysku odpada - regularnie defragmentowany przy użyciu "Defragglera" i "PerfectDisc 2008", diagnozowany przez narzędzie Seagate "SeaTools for Windows" w poszukiwaniu błędów - bez rezulatatów.

Ktoś miał podobny przypadek? Wszelkie rady mile wiedziane.
Pozdrawiam
Shak

Offline

 

#2 2008-06-01 16:53:19

Driver134

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: Przegarznie?

Twój komputer może się przegrzewać może być to również błąd ponieważ duża liczba modów w grze może ją za bardzo "skomplikować"
ciężko jednoznacznie określić na odległość dlatego proponuję sprawdzenie innej również wymagającej gry o i zobaczy jak komputer ją przyjmie możesz jeszcze sprawdzi komputer przy pomocy tego http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … CooL+8.0.7 programu

Offline

 

#3 2008-06-02 15:04:55

Shak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 4
Punktów :   

Re: Przegarznie?

Dzięki za odpowiedź.  Na razie odkurzyłem gruntownie wszelkie radiatory i wentylatory. Może uda mi się wygospodarować trochę czasu w weekend i sprawdzę tempertaury w obciążeniu. Zainstalowałem SpeedFan'a - program sczytujący tempertauty z czujników procesora, systemu i grafiki - zapuszczę go w tle i zobaczymy jak to wygląda na wykresach. Oby odkurzenie i wyciągnięcie przedniej zaślepki 5,25' pomogło - na razie nie palnuję żadnych upgrade'ów do kompa więc jeśli znów się zwiesi będę musiał obniżyć jednak rozdzielczość gry.


EDIT: ********************************
Niestety powtorka z rozrywki. Komputer zawiesił się po godzinie gry. Tym razem zamarł na ekranie TDC.
Chyba nie jest to jednak wina temperatur, sprawdzilem -
CPU:  49st.C,
SYS:  39st.C,
GPU:  70st.C.
(temperatury maksymalne zanotowane podczas gry)

Czeka mnie więc pewnie weekendowy reinstall SH3...

Ostatnio edytowany przez Shak (2008-06-05 17:09:37)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kpswsm.pun.pl www.spatchelm.pun.pl www.220v.pun.pl www.sielczanie.pun.pl www.sonyericsson.pun.pl